Respa Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş.

Site Harita

Ana Sayfa

Hakkımızda

Hizmetlerimiz

Referanslarımız

Duyurular

Bilgi Toplumu Hizmetleri

İletişim

 

Hakkımızda

Sermaye piyasasındaki ulusal ve uluslararası işlemler, özellikle uzun vadeli konut finansman sisteminin yürürlüğe girmesi ve gelişen inşaat sektörünün artırdığı iş talebi gayrimenkulde değerleme ve danışmanlığın önemini artırmıştır. Respa Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Anonim Şirketi, bu önem doğrultusunda mevcut danışmanlık tecrübesi, yetkin ve deneyimli değerleme uzmanlarının gücünün birleşmesi ile doğmuştur.

Bir gayrimenkulün veya varlığın rayiç değerini SPK mevzuatı çerçevesinde, bağımsız ve tarafsızlık ilkeleri doğrultusunda değerlendirip, uluslararası değerleme standartlarına uygun olarak raporlayacak deneyim ve yetkinliğe sahip Respa, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: VIII, No:35 sayılı tebliği uyarınca Ağustos 2010 ‘de “Kurul Listesine” alınmıştır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 07.04.2011 tarih 4150 sayılı kararı ile BDDK listesinde yer alan yetkili değerleme firmaları arasına dahil edilmiştir. Mevcut durumunda İstanbul Asya yakası ve İstanbul Avrupa yakası, Ankara ve İzmir’de Bölge Müdürlükleri, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Mersin, Trabzon, Çorum, Karabük illerinde anlaşmalı çözüm ortağı firmaları bulunan Respa, en kısa sürede tüm Türkiye çapındaki yapılanmasını tamamlayacaktır.

Respa’nın tecrübeli ve eğitimli uzman kadrosu; son yıllarda gayrimenkul sektöründeki hızlı gelişime paralel olarak oluşan “güvenilir” değerleme ve danışmanlık ihtiyacına cevap vermek hedefiyle “bağımsız ve güvenilirlik“ ilkelerine bağlı olarak,gerçek ve hızlı hizmet anlayışı ile çalışmaktadır.

İnşaat Mühendisi, Mimar, Şehir Plancısı, Harita Mühendisi, İşletme, İktisat, Ekonomi, Harita MYO, Emlak Yönetimi MYO, Gayrimenkul Değerleme alanlarında önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi görmüş Respa uzmanları doğru ve güvenilir kaynaklardan edinilen bilgileri, teknolojik, bilimsel veriler ışığında analiz ederek, tarafsız, kaliteli, “Gerçek Değer”leri içeren raporlar üretmektedir.

Çalışmalarımızda; Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Değerleme Uzmanları Derneği, Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği, gibi ilgili kurumların mesleki ahlak yaklaşımı ve kuralları ile Uluslararası Değerleme Birliklerinin standartları referans alınmaktadır.

Mevcut hizmetlerimiz; S.P.K. ve B.D.D.K. düzenlemeleri ile Uluslararası Normlara göre (Konut, Ofis, İşyeri, Alışveriş merkezleri, Sanayi, Eğitim, Sağlık ve Karışık kullanım amaçlı yatırım faaliyetlerine bağlı olarak oluşan ekonomik değerle ilgili) tüm değerleme ve danışmanlık hizmetleri, Gayrimenkul Pazar Bölge Analizleri araştırması, Pazar Niş'inin tespiti (Verimlilik Analizlerinin yapılması), Geleceğe Dönük Değerleme (Fizibilite) çalışmalarıdır.

Misyonumuz; Güvenilir, deneyimli ve yetkin insan kaynağımızdan aldığımız güç ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, güvenirlilik ve bilimsellik ilkelerimiz doğrultusunda; hızlı, bağımsız, tarafsız değerleme ve danışmanlık hizmeti sunarak hizmet verdiğimiz firmaların rekabet gücünün ve karlılıklarının artmasını sağlamaktır.

Vizyonumuz; Güçlü ve güvenilir bir iş ortağı olarak, küresel eğilimler ve uluslararası standartlar doğrultusunda, sahip olduğumuz potansiyeli müşterilerimize en verimli çözümü sunmak için kullanarak, geleceğin yapılandırılmasında müşterilerimizle birlikte ilerlemek, ülkenin en saygın değerleme ve danışmanlık firması olmaktır.

Farkımız; Benzersiz uzmanlığımızla gayrimenkul danışmanlığı ve değerleme hizmetlerini aynı çatı altında toplayıp müşterilerimize en hızlı ve güvenilir çözümleri sunmaktır.

Şirketimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi bulacağınız ekteki doküman ile sağladığımız bu temasın, kurumunuz ile RESPA Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş. arasında uzun süreli işbirliğinin başlangıcı olmasını dileriz.

Respa Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Anonim Şirketi

Kurumsal

Kalite Politikamız

Eğitim

Basın

Formlar

© 2014 Tüm Hakları Respa Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş.’ne aittir.

 

 

Site Haritası | İnsan Kaynakları | Talep | Sürekli Bilgilendirme